Gminny Ośrodek Kultury i Sportu
w Jastkowie z siedzibą w Dąbrowicy

POZNAJ PIĘKNO
LUBELSZCZYZNY

Nasz kowal

 

TOMASZ GOMOŁA – Jest absolwentem Średniej Rzemieślniczej Szkoły Zawodowej w Lublinie. Przez 3 lata praktykował sztukę kowalstwa w Kuźni w Wojciechowie, zdobywając tytuł czeladnika kowalstwa artystycznego. Jest też członkiem Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Od 2002 r prowadzi zakład kowalstwa artystycznego w dąbrowickiej kuźni.  Jest uczestnikiem wielu pokazów i warsztatów kowalskich. Jego unikatowe prace budziły zachwyt na licznych wystawach, konkursach i imprezach okolicznościowych. W 2006r na przełomie sierpnia  i września prezentował swoją twórczość na indywidualnej wystawie w Galerii Sztuki Ludowej w Lublinie. Jest  wielokrotnym laureatem Konkursu Kowalstwa w Wojciechowie, zdobywając nagrody  i wyróżnienia - 2008 roku zdobył III miejsce. Publiczność mogła  zapoznać się z annałami sztuki kowalstwa na  licznych pokazach kucia artystycznego prowadzonych w Kazimierzu nad Wisłą, podczas Festynu w Parku Ludowym w Lublinie, podczas Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie, a także na Festiwalu Trzech Kultur we Włodawie.  Jako rycerz pasjonata aktywnie działa w środowisku bractw. W 2013 w wyniku udziału w eliminacjach Turnieju Rycerskich Mistrzostw Świata został powołany do kadry narodowej i (jako jedyny z województwa Lubelskiego) wraz z drużyną miał zaszczyt reprezentować Polskę podczas IV Rycerskich Mistrzostw Świata "Bitwy Narodów" (Battle of the Nations) w maju 2013r. Polska w punktacji generalnej zajęła 3 miejsce!

W 2015 roku Polska Reprezentacja wywalczyła złoto na Rycerskich Mistrzostwach Świata "Malbork 2015" IMCF. Wśród zwycięzców był p. Tomasz Gomoła! Gratulujemy!

 

Tomasz Gomoła  należy do Bractwa Rycerskiego "Excalibur". Jest też członkiem Polskiego Stowarzyszenia Walk Rycerskich.

 

PSWR - jest organizacją  skupiajacą odtwórców historii, zajmujących się profesjonalnie pełnokontaktowymi walkami z użyciem broni i ekwipunku używanego w średniowieczu.

 

Galeria zdjęć

zdjeciezdjeciezdjeciezdjeciezdjeciezdjeciezdjeciezdjeciezdjeciezdjeciezdjeciezdjeciezdjeciezdjeciezdjeciezdjeciezdjeciezdjeciezdjeciezdjeciezdjeciezdjeciezdjeciezdjecie