Gminny Ośrodek Kultury i Sportu
w Jastkowie z siedzibą w Dąbrowicy

POZNAJ PIĘKNO
LUBELSZCZYZNY

PATRIOTYCZNE WARSZTATY KOMIKSOWE

2018-11-07

W Dąbrowicy  17 listopada odbyły się patriotyczne warsztaty komiksowe w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu. FOTORELACJA

Warsztaty odbyły się w ramach projektu edukacyjnego "Jak feniks z popiołów - patriotyczne warsztaty komiksowe" realizowanego przez Fundację "8kolor" z Lublina.  Zajęcia przeznaczone były dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 15 roku życia i miały przybliżyć młodym ludziom historię Polski oraz ich małych ojczyzn za pomocą działań twórczych. Uczestnicy zapoznali się w teorii i praktyce z technikami tworzenia komiksu, a dzięki zebranym opowieściom uzyskane zostały niepowtarzalne obraz patriotyzmu widziany przez dzieci. Organizatorzy warsztatów zorganizowali także wystawę z wykonanych prac oraz stworzyli do niej katalog. Warsztaty poprowadzili instruktorzy Fundacji "8kolor", która zajmuję się edukacją artystyczną dzieci, młodzieży i dorosłych. Warsztaty poprowadziłli Agata Komorowska i Grzegorz Nowicki.

 
Agata Komorowska (mgr artysta plastyk edukator artystyczny i inż architekt krajobrazu zajmująca się sztuką wizualną oraz multidziałaniami artystycznymi. Od 2013 współpracuje, jako instruktor w Dzielnicowym Domu Kultury na Węglinie. Prowadzi warsztaty plastyczne na festiwalach i wydarzeniach w Lublinie i w całej Polsce. Od 2014 roku piszę, realizuje i koordynuje różne projekty miejskie: "Dzielnice Kultury", "Miasto Kultury". Organizuje warsztaty i współpracuje z różnymi instytucjami w Lublinie i w całej Polsce).
 
Grzegorz J. Nowicki (Twórca Lubelskich Warsztatów Komiksu (2010). Od 2013 instruktor w Dzielnicowym Domu Kultury na Węglinie. Animator lubelskiej kultury, od lat związany z Lubelskimi Wydarzeniami Kulturalno - Artystycznymi. Plastyk, edukator dzieci i młodzieży. Prowadzi i organizuje wiele warsztatów komiksowych, ogólnoplastycznych oraz artystycznych dla mieszkańców Lublina. Współpracuje z Miejską Biblioteką Publiczną w Lublinie. Od 2014 realizuje i koordynuje różne projekty miejskie: "Dzielnice Kultury", "Miasto Kultury").

 

zdjeciezdjeciezdjeciezdjecie
powrót