Gminny Ośrodek Kultury i Sportu
w Jastkowie z siedzibą w Dąbrowicy

POZNAJ PIĘKNO
LUBELSZCZYZNY

LATO W CSK W LUBLINIE

2018-06-27

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyjazdu na wydarzenie kulturalne "Lato w Spotkaniach Kultur" w Lublinie zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu dla dzieci w wieku 6-10 lat.

Grupa dzieci z terenu gminy Jastków uczestniczyła w niezwykłym wyjeździe. Celem podróży było odwiedzenie Centrum Spotkania Kultury w Lublinie, gdzie odbywała się jednodniowa akcja wakacyjna pod hasłem "Lato w Spotkaniach Kultur". Uczestnicy zaproszeni zostali przez wicemarszałka p. Krzysztofa Grabczuka oraz dyrektora CSK p. Piotra Franaszka na spektakl pt" Proszę Słonia" w wykonaniu Teatru im. H.Ch. Andersena oraz na koncert ,,Bajkowo i filmowo” w wywkonaniu  "INNEGO Kwartetu" oraz pary solistów (cioci Małgosi i wujka Jakuba). Dzieci usłyszały znane utwory m.in. z repertuaru Majki Jeżowskiej, Natalii Kukulskiej, Krzysztofa Antkowiaka czy też dziecięcej grupy "Fasolki". 
 
 

Opis wydarzenia:

 
Spektakl "Proszę Słonia"  w wyk. Teatru im. H.Ch. Andersena w Lublinie
Proszę słonia Ludwika Jerzego Kerna to dla wielu z nas powrót do dzieciństwa, zarówno jeśli chodzi o ulubioną lekturę, jak i wspomnienie starych „Dobranocek”. Tym razem historię chłopca, który nie umiał urosnąć i… słonia, który rósł ponad miarę, przenosimy na scenę.
 
Pinio, kilkuletni chłopiec, jest najmniejszy w swojej klasie. To właśnie jest olbrzymim zmartwieniem jego rodziców, którzy codziennie podają mu garść witamin: „na rośnięcie!”. Pastylki zamiast do buzi Pinia wpadają – w tajemnicy przed rodzicami oczywiście – do trąby porcelanowego słonia Dominika. W efekcie zamiast wielkiego syna rodzice zostają posiadaczami wielkiego słonia, który z każdym dniem coraz bardziej wypełnia ich dom…
 
Ale to nie koniec. Słoń dziwnym sposobem – oprócz tego, że wciąż rośnie – zaczyna mówić i poruszać uszami, a w końcu chodzić. Staje się największym porcelanowym słoniem na świecie, wzbudzając tym samym powszechne zainteresowanie i stając się łakomym kąskiem tak dla kolekcjonerów osobliwości, jak i dla zwykłych rzezimieszków.
 
Koncert symfoniczny "Bajkowo i filmowo" w wyk. Orkiestry Kameralnej
To muzyczna podróż w świat bajek, baśni i krainy marzeń. Podróż pod czas, której najbardziej znane przeboje filmowe przeniosą naszych Milusińskich w magiczny świat przygód, tajemniczych wątków i zabawnych historii. Muzyka nie tylko z filmów i bajek Walta Disneya w wykonaniu Orkiestry Kameralnej i solistki.
 
W programie piosenki i melodie z takich filmów jak: Kraina Lodu, Harry Potter, Scheherezada, Piraci z Karaibów, Alladyn, Tarzan, Pocahontas, Dzwonnik z Notre Dame, Król Lew, Piękna i Bestia, Mój Brat Niedźwiedź, Madagaskar i inne…
 
 
 
zdjeciezdjeciezdjeciezdjeciezdjeciezdjeciezdjeciezdjeciezdjeciezdjecie
powrót